Historia 4 podręcznik do liceum i technikum

Nowoczesny podręcznik, zgodny z nową podstawą programową

Podręcznik Historia 4, zakres podstawowy

‘’Historia 4. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy (www.taniaksiazka.pl) to podręcznik stworzony z myślą o uczniach liceów ogólnokształcących oraz techników. Opracowane zagadnienia pokrywają się z podstawą programową przewidzianą dla szkół ponadpodstawowych.

Nowoczesne połączenie

Efektem pracy autorów podręcznika jest kompleksowe opracowanie niezbędnych zagadnień, które w połączeniu z przejrzystą szatą graficzną, stanowi kompletne źródło wiedzy, oparte na nowoczesnych technikach nauczania. Skupiono się przede wszystkim na potrzebach uczniów przystępujących do egzaminu maturalnego, natomiast jest to także pozycja, która przypadnie do gustu pasjonatom historii.

Teksty pisane

Książka została obudowana w wiele różnorodnych tekstów źródłowych, zawierających dodatkowe zadania, co pozwoli na dogłębną analizę źródeł historycznych, a tym samym na lepsze zrozumienie ducha danej epoki historycznej. Przygotowane treści – Warsztaty historyka, nauczą pracy na źródłach historycznych, a tym samym zachęcą do samodzielnego  poszukiwania i rozwijania swojej wiedzy. Uczeń nauczy się myślenia przyczynowo-skutkowego, ale także argumentacji i wyciągania wniosków.

Struktura

Podręcznik został dokładnie uporządkowany na przygotowane działy tematyczne, które dzielą się na mniejsze rozdziały, co umożliwi szczegółowe poznanie przewidzianych zagadnień. Na końcu każdej lekcji oraz działów, można znaleźć podsumowania, mające na celu powtórkę bieżącego materiału. Zawierają one osie czasu, wskazujące najważniejsze wydarzenia oraz ich następstwa. Treści są bogato ilustrowane, wprowadzając elementy, takie jak: diagramy, wyraźne i czytelne mapy, infografiki.

 Książka zawiera następujące działy:

– II wojna światowa

– Polska w latach II wojny światowej

– Świat po II wojnie światowej

– Świat w II połowie XX wieku

– Polska Rzeczpospolita Ludowa

– Polska i świat na przełomie XX i XXI wieku

Autorami podręcznika są dr hab. Piotr Szlanta. I dr hab. Andrzej Zawistowski – pasjonaci historii, których celem jest uwrażliwienie oraz obudzenie w uczniach pasji do nauk historycznych.

 

Daniel

w górę